Policisté pátrají po muži, který z vozidla odcizil více jak 110 tisíc korun

Votice – Votičtí policisté se od 9. března letošního roku zabývají přečinem krádeže, ke kterému došlo v obci Voračice. Toho dne, po dvanácté hodině odpoledne, v areálu firmy, která je zaměřena na papírnické potřeby, dosud neznámý pachatel z neuzamčené nastartované červené dodávky odcizil kasírku s finanční hotovostí ve výši více jak 110 tisíc korun.

Policisté ihned po oznámení začali celý případ prověřovat. Na základě zajištěných kamerových záznamů zjistili, že výše uvedené vozidlo se ještě před krádeží peněz pohybovalo ve Voticích. Zde, v ulici Nerudova, přišel k vozidlu podezřelý muž a zkoušel, zda je odemčeno. Zjistil, že dveře vozidla jsou zamčeny a odešel pryč ke svému vozidlu, ve kterém přijel. Podezřelý muž na místo přijel vozidlem výrobní značky Peugeot 607, registrační značky: FH03KPN, MPZ: GB, černé barvy. Toto vozidlo je upraveno, řízení vozidla se nachází na pravé straně. Poté počkal, než do červené dodávky usedl řidič a vydal se za ním až do areálu firmy s papírnickými potřebami v obci Voračice. Vyčkal, než řidič odešel do skladu a z vozidla odcizil finanční hotovost přesahující 110 tisíc korun.

Muž, který je podezřelý z krádeže financí, je zdánlivého věku 40 – 50 let, vysoký zhruba 180 – 190 cm, snědé pleti. Je střední postavy. Na hlavě má krátké světle hnědé vlasy s pleškou. V době krádeže měl na sobě modrou džínovou bundu, pod kterou měl černou mikinu s kapucí. Na kapuci byly bílé tkaničky. Na nohou měl modré džíny. Obut byl do černých tenisek s bílým pruhem.

Policistům se do současné doby nepodařilo ztotožnit podezřelého muže, proto se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Přivítají jakékoliv informace v souvislosti s tímto přečinem krádeže. Poznatky přijmou policisté z obvodního oddělení ve Voticích na telefonním čísle: 974 871 760 nebo na služebním mobilním telefonu: 735 785 560. Využít můžete také linku tísňového volání 158.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov