Kriminalistům se v době nouzového stavu podařilo zadržet dva distributory drog

BENEŠOVSKO – Nyní jsou oba muži obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

V době vyhlášeného nouzového stavu proběhla na Benešovsku úspěšná policejní akce. Vše mají na svědomí kriminalisté z benešovského TOXI týmu, kteří na základě dlouhodobého operativního šetření a důsledného dokumentování veškerých získaných informací týkajících se osob, které se pohybují na poli drogové kriminality, tuto akci připravili a zrealizovali. Vzhledem ke zjištěným informacím a vzhledem k povaze trestné činnosti provedli samotné zadržení podezřelých osob policisté ze středočeské zásahové jednotky.


V rámci opatření byli zadrženi dva třicetiletí muži. Ti si měli omamné a psychotropní látky obstarávat především v různých částech města Vlašim, jeden z nich i na území hlavního města Prahy. Jednalo se zejména o marihuanu a pervitin, ale také o kokain, extázi a LSD. Část drog si nechávali pro svou vlastní potřebu, část distribuovali za úplatu nebo protislužbu dalším koncovým uživatelům.


Oba zadržené muže kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení jednomu z nich hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let. Druhý zadržený muž byl již za takový trestný čin v posledních třech letech odsouzen, proto mu nyní v případě prokázání a uznání viny hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let. Oba obvinění muži jsou stíháni na svobodě.
por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov