Dva řidiči se čtyřmi platnými zákazy řízení motorových vozidel

BENEŠOVSKO – Policisté mužům sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. 

Začátkem tohoto týden, v pondělí dne 2. listopadu, policisté z oddělení hlídkové služby v Benešově zastavili a kontrolovali řidiče, který řídil po čtvrté hodině ranní osobní motorové vozidlo od obce Semovice do obce Jarkovice na Benešovsku. Devětačtyřicetiletý muž hlídce na vyzvání nepředložil předepsané doklady pro řízení a provoz motorových vozidel. Dále byl muž vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle, což odmítl. Následnou provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má vyslovené čtyři platné zákazy řízení všech motorových vozidel.
V tento den se ale nejednalo pouze o jednoho řidiče, který řídil, ačkoliv mu to rozhodnutím městského úřadu nebo rozhodnutím soudu bylo zakázáno. Kolem desáté hodiny dopoledne čerčanská policejní hlídka zastavila a kontrolovala řidiče, který jel od obce Mrač na obec Poříčí nad Sázavou. U šestatřicetiletého muže zjistila, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Dále u řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem.
Kolem třetí hodiny odpoledne byl předepsaným způsobem zastaven a kontrolován policejní hlídkou z Votic muž, který řídil osobní motorové vozidlo v obci Miličín. Osmadvacetiletý řidič hlídce předložil potřebné doklady pro provoz vozidla. Řidičský průkaz policistům nepředložil a uvedl, že řidičský průkaz nemá. Provedenou lustrací osoby hlídka zjistila, že muž má uložené čtyři platné zákazy řízení všech motorových vozidel. Provedená dechová zkouška u řidiče byla negativní.
Všem třem mužům policisté na místě zakázali další jízdu. Jelikož vykonávali činnost, která jim byla rozhodnutím městského úřadu nebo soudu zakázána, dopustili se tak přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dle trestního zákoníku za spáchání tohoto přečinu hrozí podle § 337 až dvouletý trest odnětí svobody.
por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov