Benešovští kriminalisté pátrají po patnáctileté dívce

Od včerejšího dne, tedy od 31. července, pátrají benešovští kriminalisté po patnáctileté dívce, která je v současné době umístěna v dětském domově. Svou povolenou vycházku trávila u své pěstounské rodiny v Čerčanech. Pohřešovanou naposledy viděla její pěstounská matka téhož dne kolem 15:15 hodin v místě jejího trvalého bydliště v Čerčanech. Dívka, po které pátrají kriminalisté, měla jít údajně doprovodit své přátelé na nádraží v Čerčanech. Pohřešovaná ještě ten den komunikovala se svojí rodinou přes mobilní telefon s tím, že přijede domů následující den ráno, což se ale nestalo.

Patnáctiletá dívka vypadá starší, než ve skutečnosti je, zhruba na 16 – 17 let.Pohřešovaná je štíhlé postavy, vysoká zhruba 155 – 160 cm. Váži přibližně 47 kg. Má světle hnědé vlasy střižené pod ramena a černohnědé oči. Na levé ruce, mezi palce a ukazovákem, má vytetovaný křížek o velikosti 1×1 cm. V době odchodu z domova na sobě měla modré roztrhané džíny, chlupatou světle hnědou mikinu s kapucí, černé boty s růžovým nápisem Nike.

V souvislosti s tímto případem se kriminalisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv poznatky k pohřešované nezletilé dívce, prosím, neprodleně sdělte na telefonní číslo: 974 871 531, anebo 974 871 511. Využít také můžete tísňovou linku 158.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov