Zastavil až na poli s řepkou

Vše se odehrálo v neděli, dne 26. dubna letošního roku. Benešovská prvosledová hlídka prováděla běžnou hlídkovou činnost. Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne si všimla motorkáře, který v Benešově, u Konopiště, vyjel z lesní stezky.

Co však policisty upoutalo, bylo to, že motocykl nebyl opatřen registrační značkou, proto se vydali za řidičem, aby ho zkontrolovali. V Konopišti, u Růžové zahrady, hlídka motorkáře dojela a předepsaným způsobem ho začala stavět. Muž nereagoval na světelnou ani na zvukovou signalizaci a rozhodl se, že policistům jen tak nezastaví. Jeho cesta směrovala k nově vybudovanému kruhovému objezdu na silnici č. I/3. V těchto místech motorkář sjel ze silnice a usmyslel si, že v jízdě bude pokračovat skrz pole s osetou řepkou. V poli ale jeho jízda končí, zastavuje, slézá z motocyklu, sundává ochranou přilbu a policisté díky výborné osobní znalosti již ví, kdo před nimi stojí.

Muž byl policisty již několikrát řešen v souvislosti s majetkovou trestnou činností a v souvislosti s mařením výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hlídka vyzvala řidiče, aby předložil doklady předepsané pro provoz a řízení motorového vozidla, což neučinil. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Testu na drogy se však odmítl podrobit. Čtyřicetiletý muž se během jízdy dopustil hned několika přestupků. Policisté provedli lustraci osoby a zjistili, že muž má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Proto je také nyní podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu za tento přečin trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov