Požáry a dopravní nehody v červenci pohledem SDH Votice

Votice – Přinášíme seznam zásahů Sboru dobrovolných ahsičů Votice v červenci 2019.

Dne 1.7. ve 13:32 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Sedlčany a JSDH Kosova Hora, Sedlec – Prčice, Heřmaničky na požár střechy domu v obci Křenovičky. Požár vznikl po úderu blesku. Na jeho likvidaci byl nasazen 2x C proud a výšková technika. Zásah probíhal v dýchací technice.

Dne 4.7.ve 14:18 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov na dopravní nehodu dvou motocyklů a osobního vozidla na silnici 1/3 u obce Olbramovice. Na místě ZZS. Jednotka se zapojila do resuscitace jedné těžce zraněné osoby. Po několikaminutové snaze lékař konstatoval úmrtí účastníka dopravní nehody. Další osoba zraněna lehce. Jednotky provedli protipožární opatření a po zadokumentování nehody dopravní policií úklid vozovky a havarovaných dopravních prostředků. Silnice 1/3 byla dlouhé hodiny zcela uzavřena.

Dne 5.7. v 15:08 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov, Vlašim a JSDH Miličín, Jankov, Neustupov, Budenín, Ratměřice na požár strniště a neposekaného obilí. Požár se rozšířil na plochu cca 5 ha.

Dne 6.7. ve 13:21 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Vlašim a JSDH Neustupov, Miličín na požár strniště na ploše 50x50m u obce Jiřetice. Požár pomocí lafetových proudnic uhašen.

Dne 6.7. ve 13:50 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov, Vlašim a JSDH Ratměřice, Jankov, Budenín, Olbramovice, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec a Odlochovice na požár pole u obce Ratměřice. Jednalo se o požár ječmene a strniště na ploše 200 x 80 m.

Dne 6.7. v 15:25 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov na dopravní nehodu čtyřech osobních a jednoho dodávkového vozidla na silnici 1/3 u obce Olbramovice. Jednotky provedly protipožární opatření a zásyp uniklých provozních kapalin. Dvě osoby ošetřeny ZZS.

Dne 11.7. v 9:52 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov na požár odpadu u města Votice. po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o drcení dřevní hmoty. Z místa vycházel oblak prachu. Planý poplach a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Dne 14.7. ve 12:43 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov na dopravní nehodu u obce Miličín. Po průzkumu na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla, které havarovalo mimo vozovku, kde narazilo do sloupu telefonního vedení. Na místě události se nikdo nenacházel. Místo předáno PČR.

Dne 20.7. ve 13:27 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov a JSDH Jankov na požár dodávky v motorovém prostoru u obce Jankovská Lhota. Požár uhašena za pomoci jednoho vysokotlakého proudu.

Dne 21.7. ve 12:48 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov, Sedlčany a JSDH Olbramovice na dopravní nehodu prvotně hlášenou u obce Křešice. Nehoda nenalezena. Ta se nacházela na silnici 1/3 u města Votice. Průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních vozidel. Jedna těžce zraněná osoba v péči ZZS. Jednotky provedly protipožární opatření a asistovaly ZZS s ošetřením zraněné osoby. Později transport do LZS.

Dne 23.7. v 16:59 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov na dopravní nehodu dvou NA u obce Miličín. Nehoda bez zranění a úniku provozních kapalin.

Dne 25.7. v 10:33 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Vlašim a JSDH Miličín a Neustupov. Po příjezdu na místo zásahu bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár strniště a neposekaného obilí na ploše 200x200m. Za pomoci sanačních lišt a lafetových proudnic požár uhašen.

Dne 29.7. v 19:33 vyjela jednotka společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov na otevření uzamčených prostor v obci Kaliště. V objektu nalezena osoba, která spadla ze žebříku a přivodila si těžká zranění dolních končetin. Přepravena LZS do nemocnice.

Text a foto: SDH Votice