Otáčel se do protisměru a způsobil tak vážnou nehodu

Votice/Hostišov – V neděli dne 21. července krátce před jednou hodinou odpolední zasahovaly na silnici č. I/3 všechny složky integrovaného záchranného systému. Řidič v osobním vozidle tovární značky Audi A4 Avant jel po této komunikaci ve směru od Miličína na Votice. U obce Hostišov dojel stojící kolonu vozidel a následně se začal přes dvojitou souvislou podélnou čáru otáčet zpět na Miličín. Při tomto manévru ale vjel do jízdní dráhy osobnímu vozidlu výrobní značky BMW a došlo ke střetu obou vozidel.

Po nárazu skončilo vozidlo BMW mimo komunikaci. Všechny tři osoby, které v něm cestovaly, utrpěly zranění. Řidička a spolujezdec skončili s lehkým zraněním na ošetření v nemocnici, další nezletilou osobu musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník. Policisté na místě u obou řidičů vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Celou událostí se zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Benešově.

Silnice č. I/3, též známá jako E55, je jednou z nejfrekventovanějších komunikací, která vede přes okres Benešov. Je to důležitá spojnice při cestě do hlavního města, ale také na jih Čech. Denně tudy projede více než dvacet tisíc vozidel. Nejčastěji ráno ve všední dny, jelikož spousta lidí jezdí ve svém vozidle do zaměstnání do Prahy. Aktuální dopravní situaci u obce Mirošovice komplikuje také oprava mostu. V rámci probíhající stavby a bezpečnosti pracovníků a účastníků silničního provozu je zde snížená rychlost, a to na 80 km/h a na 60 km/h. Řidiči tak musí počítat s ranními nárazovými kolonami. Pravidelně se na této komunikaci tvoří kolony také v pátek v odpoledních hodinách, protože spousta řidičů cestuje na víkend na jih, a naopak v odpoledních hodinách v neděli, když tito rekreanti cestují zase zpět do Prahy. Velice často komunikaci také využívají lidé, kteří jezdí na dovolené. Z hlediska dopravy tak viditelně houstne provoz a vznikají tak přerušovaně kolony. Pokud na této silnici dojde k vážné dopravní nehodě, při které zasahují složky integrovaného záchranného systému, a nelze stanovit objízdnou trasu, je jasné, že ostatní řidiči dojedou do svého cíle o něco později. Vždy je na prvním místě záchrana života a zdraví účastníků dopravní nehody. Proto by měli být řidiči, kteří se ocitnou v koloně, trpěliví a nedopouštět se přestupků, které v konečném důsledku mohou vést k většímu neštěstí.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov