V dopravně bezpečnostních akcích policisté nepolevují ani o prázdninách

Benešovsko – Se zvýšenými kontrolami přitom začali už na konci školního roku a pokračovali v nich i ve dnech volna. Akcí tak prozatím proběhlo celkem pět, čtyři celorepublikové a jedna vlastní, okresní.

Na vytipovaných stanovištích po celém benešovském okrese se policisté dopravní, ale i pořádkové služby zaměřovali především na dodržování stanovené rychlosti jízdy u řidičů motorových vozidel. Dohlíželi ale také na to, zda se správně chovají na železničních přejezdech a v jejich blízkosti, zda dodržují zákaz požívání alkoholických nápojů před a během jízdy, zda používají bezpečnostní pásy a zádržné systémy, zda netelefonují za jízdy a také například, jaký je technický stav jejich vozidel. Během všech akcí zkontrolovali celkem 687 vozidel, u jejichž řidičů odhalili 179 dopravních přestupků. Celkem 95 z nich vyřídili blokovými pokutami ve výši 33 000 korun, zbylých 84 řidičů oznámili na příslušný úřad do dalšího správního řízení.

K nejčastějším prohřeškům patřila nepřiměřená rychlost, kterou porušilo celkem 107 řidičů. Pět řidičů se nepřipoutalo bezpečnostními pásy, čtyři nepředložili ke kontrole řidičský průkaz a jeden dokonce vůbec nevlastnil řidičské oprávnění. Doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nepředložili celkem 3 řidiči. Nevyhovující technický stav zjistili policisté u celkem 12 vozidel. S alkoholem za volantem přistihli celkem čtyři řidiče. Tři z nich oznámili za přestupkové jednání na příslušný úřad, poslední je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V rámci akcí také uložili jednu kauci ve výši 5 tisíc korun a vypátrali jednu osobu v celostátním pátrání.

Zmíněné akce se zcela jistě neminuly účinkem, proto v nich budou policisté pokračovat i v dalším prázdninovém období.

Text: por. Bc. Eva Stulíková, tisková mluvčí P ČR Benešov